Verimlilik Eğitimi Güncelleme Tarihi: 14 May 2018

Verimlilik Eğitimi


DSC00763.JPG

Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Verimlilik Birimi tarafından, Verimlilik Yerinde Değerlendirme Rehberi doğrultusunda sahadaki etkinliği artırmak, ilgili sağlık profesyonellerini bilgilendirmek ve il düzeyinde kapasite oluşturmak amacıyla verimlilik eğitimi düzenlendi. Verimlilik Eğitimi, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Gürsel BEDİR, Başkan Yrd. Dr. İbrahim YILDIRIM, Verimlilik Birim Sorumlusu Uzman Hatice ÇAKIR ŞAHİN,  16 sağlık tesisimizde görevli Kalite ve Verimlilikten Sorumlu Başhekim Yardımcıları, Kalite ve Verimlilik Direktörleri ve Kalite Birim Çalışanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapmak üzere söz alan Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Gürsel BEDİR Verimliliğin önemine değinerek Sağlık tesislerinin etkinlik ve verimliliğini ölçmek, problemleri kaynağında tespit edip, çözüme kavuşturmak ve verimli hizmet sunumunu gerçekleştirmek amacıyla Sağlık tesisleri içinde bulunduğu şartlarda; sahip olduğu donanım, hizmet verdiği bina ve cihaz parkı gibi çalışma koşullarını etkileyen tüm etkenler, hizmet süreçleri ve sunulan hizmetin verimliliği, etkinliği ve kalitesini proaktif ve daha etkin değerlendirmek amacıyla çalışmaların devam ettiğini, bulunduğumuz noktadan daha ileri bir seviyeye taşınması içinde başta kendisi olmak üzere ilgili bütün yöneticilere ve çalışanlara iş düştüğünü belirterek kendilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Bu kapsamda Verimlilik Yerinde Değerlendirme Rehberi doğrultusunda düzenlenen eğitimin ilimiz için hayırlı olmasını diler, eğitimcilerimize ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

DSC00763.JPG

DSC00785.JPG
DSC00789.JPG
Paylaş